Basınçlı - Basınçsız Tanklar

Yüksek Verim Hızlı Start-Up Max 60t/h 80 bar(g)

Ürün Hakkında

60 yılı aşkın aşan SELNIKEL tecrübesi ve kalitesi ile müşteri taleplerine uygun olarak basınçlı ve basınçsız tank imalatları SELNIKEL tarafından yapılabilmektedir.

Kendi bünyesindeki uzman mühendis kadrosu ile EN, ASME ve CODAP standartları başta olmak üzere uluslararası birçok standarda uygun tank dizayn ve imalatı yapabilmektedir. İmalat sonrasında tanklar kullanım alanlarına göre boyanmaktadır. Kazan sistemlerinin yardımcı ekipmanları olan degazör, besi suyu tankı ve kondens tankı kazan kapasitesine göre tasarlanıp imal edilir.

Tanklar, konumlandırma şekillerine göre dik yada yatık, uygulama yerlerine göre; yeraltı ve yerüstüne uygun olarak imal edilmektedir.


Aşağıda belirtilen tipte tanklar Selnikel tarafından üretilmektedir

 • Proses Tankları (Petrol Ayırma Tankları, Ham Petrol Tankları vb.)
 • Depolama Tankları (Petrol, Kimyasal Maddeler, Pentan, Poliol, TDI vb.)
 • Buhar Dramı
 • Gaz Tankları (Nitrojen, Hidrojen vb.)
 • Soğutucu Gaz Tankları (R134, R22, Dimetilether vb.)
 • SELNIKEL fabrika imalatı tank kapasiteleri:

  Basınç:150 br
  Hacim:600 m3
  Sertifikasyon:CE, ASME U Stamp, Gost, SANS, SASO vb.

  Ayrıca; çelikten üretilme basınçsız dikey depolama tankları son kullanıcının saha koşullarına göre tasarlanıp sahada imal edilebilmektedir. Sahada üretilen tanklar 5,000 m3 kapasiteye kadar üretilebilmekte ve ilgili standarda göre test edilebilmektedir (API vb).

  Talep edilen tasarıma ve koşullara bağlı olarak bu tanklar konik veya kubbeli çatı ile donanabilmektedirler.

  Kazan Talep Formu

 
SEKTÖRLER:
Enerji,Tekstil, Kimya, Lastik, Gıda ve diğer Doymuş Buhar ve Kızgın Buhar ihtiyacı olan sektörler.
PROJELENDİRME:
Akışkan Yataklı kazanlar EN 12952, ASME Section-I veya müşterinin talebine bağlı olarak diğer standartlara uygun tasarlanmaktadır. Kazanların ısı ve su sirkülasyon hesapları ile yanma odası (yatak) temel tasarımları lisansörü olduğumuz Alman Eckrohrkessel GmbH (ERK) firması tarafından sağlanmakta, mukavemet hesapları ve detay tasarımı Selnikel bünyesinde yapılmaktadır.
İMALAT:
Akışkan Yataklı Kazanların imalatı, Ankara’da bulunan fabrikamızda tasarım standartlarının gereklerine uygun, her safhada titiz bir kalite kontrol yapılarak yürütülmektedir. 3.taraf kontrol kuruluşlarının denetimi altında yapılan imalatlar, talebe göre ASME”S” veya CE damgalı olarak üretilebilmektedir.
Membran panel duvarların borulama kaynak ve büküm işlemleri otomatik panel kaynak ve büküm makinesinde hassas olarak yapılmaktadır.
KAZAN ÖZELLİKLERİ:
Selnikel'in Eckrohrkessel GmbH lisansıyla tasarım ve imalatını yaptığı Köşe Borulu Akışkan Yataklı Kömür ve Bio-kütle Kazanları buhar iniş ve çıkış borularının aynı zamanda kazan taşıyıcı elemanlar olarak görev yaptığı özgün bir tasarıma sahiptir ve belirgin üstünlükler ve farklılıklar sağlamaktadır.
- Kazana toz kömür ve bio-kütle beslemesi "spreader stoker" ile yapılır. Bu sayede katı yakıt kazanın her noktasına homojen olarak yayılarak verimli yanmayı sağlar.
- Kazan devreye alma sırasında kullanılan brülörün lokasyonu sayesinde, devreye alma süresi ve brülörde kullanılan yakıt miktarı azdır.
- Yeni nesil Selnikel kazanları, yakma sistemi farklılığından dolayı aynı kapasiteli diğer tasarımlara göre küçük ebatlarda üretilirler. Bu sayede kazan dairesi ölçüleri, inşaat masrafları az olmaktadır.
- Sistemde bulunan ekonomizer ve/veya hava ön ısıtıcısı, siklondan önce yer almaktadır. Bu sayede, ekonomizere giren duman gazı sıcaklığı yüksek olduğundan, ısı geri kazanımı yüksek olmakta ve sistem verimi artmaktadır.
- Evaporatör su boruludur; verimi yüksektir. Çok hızlı rejime girer.
- Tasarım özelikleri nedeni ile yakma havası fan motorunun gücü, diğer tasarımlara göre düşüktür. Bu sayede elektrik enerjisinde tasarruf sağlanır.
- Evaparatör ve ekonomizerde kullanılan kurum üfleme cihazları, borular üzerinde biriken külleri sürekli olarak temizler. Bu sayede ısı transferinde azalma yaşanmaz.
Basınç:80 bar'a kadar
Kapasite:60 ton /h'e kadar
Kızgın Buhar Sıcaklığı:450°C’ye kadar
Yakıt Tipi: Kömür ve Bio-Kütle
Kazan Tipi:Doğal sirkülasyonlu akışkan yataklı su borulu kazanlar, talebe göre kızdırıcı ve ekonomizerli, paket veya yerinde montajlı olarak üretilmektedir.