TAMAMLANAN PROJELER
Fotoğraf İşveren Açıklama
Tosyalı – Toyo
Tosyalı – Toyo

Türkiye’nin lider yassı çelik ve çelik boru üreticisi Tosyalı Holding ve çelik ürünlerde Japonya’nın öncü şirketlerinden Toyo Kohan tarafından Osmaniye’de kurulmakta olan yassı çelik üretim tesislerindeki buhar ihtiyaçlarının karşılanması için SELNİKEL kazanlarını tercih etmiştir. Toplam 90 t/h buhar üretim kapasitesine sahip buhar tesisi başarıyla tamamlanmıştır.

GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş. ve GE Energy Products France SNC Konsorsiyumu
GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş. ve GE Energy Products France SNC Konsorsiyumu

GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş. ve GE Energy Products France SNC konsorsiyumu tarafından İç Anadolu Doğal Gaz Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş için kurulmakta olan, Kırıkkale-Türkiye’de 840 MW elektrik üretim kapasitesinde kombine çevrim güç santralının ana ekipmanları arasında bulunan yardımcı kazan sistemi SELNIKEL tarafından tamamlanarak devreye alınmıştır. İmalat ve montaj olmak üzere iki aşamalı iş kapsamına sahip olan projenin GAMA Güç Sistemlerine devri gerçekleştirilmiştir. Türkiye de üretilmiş en büyük alev duman borulu kızgın buhar kazanı olma özelliğini taşıyan yardımcı kazan sistemi 36.5 t/h buhar üretme kapasitesine sahiptir.

GAMA/ALBA ve SIEMENS Konsorsiyumu
GAMA/ALBA ve SIEMENS Konsorsiyumu

GAMA/ALBA ve SIEMENS konsorsiyumu tarafından Kırklareli’nde LIMAK/HEAŞ firması adına kurulmakta olan 1200 MW elektrik üretim kapasitesine sahip kombine çevrim güç santralının ana ekipmanlarından olan yardımcı kazan sistemleri SELNIKEL tarafından tamamlanarak sahaya sevk edilmiştir. Proje kapsamında ayrı lokasyonlarda konumlandırılmak üzere 2 adet 10 t/h buhar kapasitesine sahip alev duman borulu kızgın buhar kazanı, brülörleri ve yardımcı sistemlerinin imalatları yapılmıştır.

Siemens
Siemens

Siemens firmasının global tedarikçisi olan SELNIKEL, 2015 yılında iki adet yardımcı kazan sistemi teslimatı yapmıştır. SIEMENS tarafından anahtar teslimi yapılmakta olan 600 MW kurulu güce sahip BANDIRMA II (Türkiye) ve 414 MW kurulu güce sahip NATGAZ (Filipinler-Batangaz) projelerinde SELNIKEL imali buhar kazanları ve yardımcı kazan sistemleri, teslim edilmiş ve devreye alınmıştır. Bu projeleri diğerlerinden farklı kılan özellik ise, buhar kazanı ve yardımcı sistemlerinin Türkiye’de ilk kez tamamı özel ebatlı çelik konteynerler içerisine konulmak suretiyle, imalatçı firmanın fabrikasında çalışır hale getirilerek teslim edilmesidir. Konteyner tipi buhar kazanı sistemi; kazan daireleri için planlanan alanların sınırlı ve küçük olması durumunda, sahadaki montaj işlerinin hızlı tamamlanması gereken durumlar için SELNIKEL tarafından üretilmiş mühendislik çözümüdür. Brülörü ile birlikte buhar kazanı, besi suyu tankı, degazör sistemi, pompa ve dozaj sistemleri ile PLC sisteminin tamamı konteyner içerisine konumlandırılmaktadır. Sistemlerin tamamı müşteriye teslim edilmiş ve sorunsuz çalışmaktadır.