Sosyal Sorumluluk Projeleri
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Hızıroğlu Vakfı

Kuruluş: 20.12.1989

Hızıroğlu Vakfı 1989 yılında Sayın Faik HIZIROĞLU önderliğinde kurulmuştur.

25 yıldır nakdi güçlük içinde bulunan ~2.500 başarılı lise ve üniversite öğrencisine burs sağlayarak eğitim hayatlarında destek olma amacı ile faaliyetlerini sürdüren Hızıroğlu Vakfı 1997 yılında Vergi Muafiyeti almıştır.

Ayrıca geçen 25 yıl içerisinde Ankara ODTÜ ve Kayseri Erciyes Üniversitelerine 2 adet öğrenci yurdu, Selnikel Fabrikası’nın bulunduğu Ankara Pursaklar ilçesinde ise 1 adet İlköğretim Okulu ve 1 adet Poliklinik inşaa ederek ilgili belediye ve üniversitelere hibe etmiştir.

Hızıroğlu Vakfı Ülkemize faydalı bireylerin yetişmesine destek olmak adına imkanları dahilinde halen faaliyetlerine devam ederek birçok yetenekli gence Türk Eğitim Derneği aracılığı ile burs vermekte olup yine staj için başvuruda bulunan başarılı öğrencilere staj olanakları sağlamaya devam etmektedir.

Vergi Muafiyet Belgesi: (incele)

Sosyal Sorumluluk Projeleri
Faik HIZIROĞLU Konukevi

ODTÜ – Ankara

1994 yılında tüm tefrişi ile birlikte Hızıroğlu Vakfı tarafından yapılarak ODTÜ’ye bağışlanmıştır. 2.500m2 büyüklüğündeki konukevi 185 kişi kapasiteli olup odalardan 45 adedi 4 kişilik, 1 adedi 5 kişiliktir.

Odalar merkezi ısıtmalı, sınırsız ve ücretsiz internet bağlantılı olup her odada santral bağlantılı telefon vardır. Her katta 1 adet tam donanımlı mutfak, çalışma salonu, duşlar ve tuvaletler bulunmakta olup her oda içerisinde mini buzdolabı bulunmaktadır.

Alt katta ise 1 adet çizim salonu, TV-salonu, 1 çamaşır odası ile 1 adet ütü ve kurutma odası bulunmaktadır. Ayrıca zemin katta öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir kantin mevcuttur.

URL:  ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü

Sosyal Sorumluluk Projeleri
Hızıroğlu Konağı

Erciyes Üniversitesi – Kayseri

04 Ağustos 2000 tarihinde Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL’in katılımıyla gerçekleştirilen temel atma töreni ile inşaasına başlanmıştır.

Aynı gün Kurucumuz Sayın Faik HIZIOĞLU’na Fahri Doktora Beratı verilerek yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edilmiştir.

2001 yılında inşaatı tamamlanan Hızıroğlu Konağı Erciyes Üniversitesi’ne hibe edilmiş ve dönemin Rektörü Sayın Profesör Doktor Zeki YILMAZ’a teslim edilmiştir.

Uzun yıllar üniversite bünyesinde hizmet veren Hızıroğlu Konağı halen aktif olup ismi üniversite tarafından Hızıroğlu Uygulama Oteli olarak değiştirilmiştir.

URL:  Hızıroğlu Uygulama Oteli

 
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Faik HIZIROĞLU İlköğretim Okulu

Pursaklar – Ankara

Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında 8 derslikli İlköğretim Okulu binası yaptırılmasına ilişkin protokol 10 Haziran 2005 tarifinde Kurucumuz Sayın Faik HIZIROĞLU ve dönemin Valisi Kemal ÖNAL arasında imzalanmış ve aynı yıl inşaatı tamamlanmıştır.

Yine imzalanan Kardeş Kurum Projesi protokolü ile Ankara Valiliği Faik Hızıoğlu İlköğretim Okulu ile Hızıroğlu Vakfı kardeş kurum olmuştur.

Kardeş Kurum Mükellefiyetleri; Tesisin her türlü bakım – onarım ve donatımı ile öğrencilerin öğrenim ihtiyaçlarına katkıda bulunmak. Eğitim teknolojilerine destek sağlamak. Maddi zorluk içindeki başarılı öğrencilere ayni ve nakdi yardım temin etmek. Düzenlenen etkinliklere destek sağlamaktır.

URL:  Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu

Sosyal Sorumluluk Projeleri
Hızıroğlu Polikliniği

Pursaklar – Ankara

1999 yılında Selnikel Fabrikası’nın bulunduğu Pursaklar ilçesinde sağlık kuruluşu eksikliğini fark eden Kurucumuz Sayın Faik HIZIROĞLU, bölge belediyesi ile irtibata geçerek tam teşekküllü olarak inşaatına başlanan Hızıroğlu Polikliniği’ni Pursaklar Belediyesine hibe etmiş bulunmaktadır.

Hızıroğlu Polikliniği binasının mimarisi özel bir tasarım ile kuşbakışı görünümde “H” şeklinde tasarlanmış ve aynı şekilde inşaa edilmiştir.

URL:  Pursaklar Belediyesi