CONTINUED PROJECTS
Image Client Description
Alkim
Alkim

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından olan ALKİM ALKALİ KİMYA firmasının Çayırhan Sodyum Sülfat Tesislerindeki kapasite artışı sebebiyle gerekli olan buhar ihtiyacını karşılamak üzere, 20 t/h kapasiteli Akışkan Yataklı Buhar Kazanı imalatı yapılmaktadır. Proje kapsamında anahtar teslimi yapılacak işin fabrika imalatları tamamlanmış olup, montaj aşamasına geçilmiştir. Projenin Ekim 2016 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.

Zorlu Enerji
Zorlu Enerji

ZORLU Enerji Elektrik Üretim A.Ş’ye ait Kırklareli/Lüleburgaz ilçesinde kurulu olan 133.19 MW enerji santralinde kullanılmak üzere 2 adet 40 t/h kapasiteli, kömür yakıtlı, akışkan yataklı buhar kazanı yapımı işi için SELNIKEL ile ZORLU Enerji arasında sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında anahtar teslimi komple buhar santralinin ihtiyacı olan buhar kazanları ekipmanları ile birlikte SELNIKEL tarafından komple imal edilerek montajı yapılacaktır. Temel ve detay dizayn çalışmaları tamamlanan proje de imalat aşamasına geçilmiştir. 2017 yılı içerisinde devreye alınacak sistem, sürekli 80 t/h buhar kapasitesi ile ülkenin elektrik ihtiyacını karşılamakta rol alacaktır.

Mitsubishi Heavy Industries (MHI)
Mitsubishi Heavy Industries (MHI)

Bir çok uluslar arası firmanın global tedarikçisi olan SELNIKEL, uzun ve meşakkatli denetim süreçlerinin sonrasında dünyanın en büyük firmalarından MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES (MHI) firmasının da global tedarikçisi olmayı başarmıştır.

MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES (MHI) firması ile SELNIKEL tarafından imzalanan anlaşma uyarınca Türkmenistan’da kurulmakta olan bir sanayi tesisinin ısıtma ihtiyacı için kullanılacak olan kızgın su kazanlarının yapım işi alınmıştır. Ağustos ayında teslim edilecek projenin testleri tamamlanmış olup, MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES (MHI) tarafından yapılan kontrollerde tam not almıştır.