Atık Isı Doygun ve Kızgın Buhar Kazanı

Yüksek
Verim
Hızlı
Start-Up
Modül
x
100t/h
80
bar(g)

Tesislerin atık gazlarındaki ısıyı geri kazanarak buhar üreten ve tesisin enerji verimliliğine önemli katkı sağlayan kazanlardır.

Alman EckRohrkessel GmbH lisansı ile tasarımı yapılan su borulu atık ısı kazanlarının her bir modülünde 80 bar basınca ve 100 t/h kapasiteye kadar buhar üretimi yapılabilmektedir.

Kazanların tasarım ve imalatı EN 12952 standartlarına uygun yapıda, EN 97/23/AT Basınçlı Kaplar Direktifi ve modül B+F’ye göre kontrol edilmiş CE İşaretli veya ASME Section I’e uygun “S” damgalı olarak yapılmaktadır.

Bu kazanlar basınç ve sıcaklık değişimi olmaksızın yük dalgalanmalarını kolaylıkla karşılayabilmektedir. Tasarımları gereği düşük su hacmine sahip olmaları sebebi ile rejime çabuk girerler ve termik gerilimlere daha dayanıklıdırlar.

İlgili sertifikalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kazan Talep Formu

SEKTÖRLER:

Enerji, Petro Kimya, Kimya, Cam, Çimento, Lastik, Tekstil, Gıda ve diğer Doymuş Buhar ve Kızgın Buhar ihtiyacı olan sektörler.

PROJELENDİRME:

Su borulu kazanlar EN 12952, ASME Section-I veya müşterinin talebine bağlı olarak diğer standartlara uygun tasarlanmaktadır. Kazanların ısı ve su sirkülasyon hesapları lisansörü olduğumuz Alman Eckrohrkessel GmbH (ERK) firması tarafından sağlanmakta, mukavemet hesapları ve detay tasarımı Selnikel bünyesinde yapılmaktadır.

İMALAT:

Su borulu buhar ve kızgın su kazanları imalatı, Ankara’da bulunan fabrikamızda tasarım standartlarının gereklerine uygun, her safhada titiz bir kalite kontrol yapılarak yürütülmektedir. 3. taraf kontrol kuruluşlarının denetimi altında yapılan imalatlar, talebe göre ASME”S” veya CE damgalı olarak üretilebilmektedir.

KAZAN ÖZELLİKLERİ:

Selnikel’in Eckrohrkessel GmbH lisansıyla tasarım ve imalatını yaptığı Köşe Borulu Atık Isı Kazanları buhar iniş ve çıkış borularının aynı zamanda kazan taşıyıcı elemanlar olarak görev yaptığı özgün bir tasarıma sahiptir.

Diğer tüm kazanlarda su dramda, drum iç ekipmanları ile ayrıştırılırken ERK tasarımında su ve buhar kolektörlerde ayrışarak dram’a ulaşmakta, bu durum sirkülasyonun doğru ve tam olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Basınç: 80 bar’a kadar
Kapasite: 100 tph’ e kadar (Her modül’de)
Kızgın Buhar Sıcaklığı: 450°C’ye kadar
Yakıt Tipi: Atık Egzoz Gazları, Cam Fırını veya Çimento Fırını Egzoz Gazları, Sıcak Atık Gazlar
Kazan Tipi: Doğal sirkülasyonlu su borulu kazanlar, tek veya çift dramlı olarak, talebe göre kızdırıcı ve ekonomizerli, paket veya yerinde montajlı üretilmektedir.